Sayfalar

...doğru bilgi için yorum ve katkınız önemlidir


NOT: Siz değerli izleyicilerimizle paylaştığımız her bilginin kesin doğruluğunu iddia edemeyiz. Uzmanlık isteyen bilgiler vardır çünkü. Ortalarda "doğru-yanlış" dolaşan bilgiler eğer tartışılırsa, ortaya daha olumlu ve yararlı bir sonuç çıkar. Tartışarak, irdeleyerek "Doğru Bilgi"ye ulaşmış oluruz. Böylece, "yanlış"lar "doğru"nun yerini almamış olur. Doğru bilginin insana ulaşması için çaba sarf etmek fena bir şey değildir. Bu anlayışımızdan ötürüdür ki, izleyicilerimizden ulaşan "yorumlar çok değerli ve anlamlı buluyor, siz değerli izleyicilerimizle paylaşmak istiyoruz.


22 Kasım 2014 Cumartesi

Diş macunu ve diğer kozmetik ürünlerin tüplerindeki renkler


 
 NOT: Siz değerli izleyicilerimizle paylaştığımız her bilginin kesin doğruluğunu iddia edemeyiz. Uzmanlık isteyen bilgiler vardır çünkü. Ortalarda "doğru-yanlış" dolaşan bilgiler eğer tartışılırsa, ortaya daha olumlu ve yararlı bir sonuç çıkar. Tartışarak, irdeleyerek "Doğru Bilgi"ye ulaşmış oluruz. Böylece, "yanlış"lar "doğru"nun yerini almamış olur. Doğru bilginin insana ulaşması için çaba sarf etmek fena bir şey değildir. Bu anlayışımızdan ötürüdür ki, izleyicilerimizden ulaşan "yorumlar"ı  çok değerli ve anlamlı buluyor, siz değerli izleyicilerimizle paylaşmak istiyoruz.

...

...Sayın yurdagul yildiz ‘in 11.03.2015 tarihli yorumunu bilginize sunuyoruz.
Diyor ki  Sayın yurdagul yildiz :
 _son derece saçma bir efsane,zira ambalajın altındaki değişik renkli çizgiler otomasyon sisteminde ambalajın birleşme noktasını belirginleştirmek amacıyla her makinanın sahip olduğu sistemdir. - Diş macunu ve diğer kozmetik ürünlerin tüplerindeki renkler
tarih: 11.03.2015


___________________________________________________


Diş Macunu Tüpünün Altındaki Çizgilerin Renk Farkı Ne Anlama Geliyor ?

Diş macun tüplerinin en alt kısmındaki çizgilerdeki renk farklılıklarını hiç fark ettiniz mi ? Bu renklerin anlamları var. Aslında bu renk farklılıkları hayati önem taşıyor. 

Diş macunu alırken bunlara dikkat etmek gerekiyor. Eğer doğal bir ürün almak istiyorsanız, diş macunu tüpünün dibindeki çizgi renginin yeşil olması gerekiyor.

Bu renkler diğer kozmetik ürünleri için de geçerlidir.

İşte renklerin anlamları:


Yeşil :   Doğal ürün.
Mavi :   Doğal ve tıbbi ürün karışımı ürün.
Kırmızı :
Doğal ve kimyasal madde karışımı ürün.
Siyah :  Tamamen kimyasal ürün.

Bu haberi diğer insanlarla da paylaşarak onların da sağlıklı olmalarında yardımcı olabilirsiniz.

Kaynak:
http://ulgenim.blogspot.com.tr/2013/11/dis-macunu-tupunun-altndaki-cizgilerin.html
*****

Küçük Kareler, Büyük Anlamlar!

tüpler
Kozmetik ürünlerin tüpleri üzerindeki bazı renkli kareler, onun “gizli” içeriği hakkında bize bilgi veriyormuş!

Diş macunu ve diğer kozmetik ürünlerin tüplerindeki renkler

 ...ileti: gülmeli_ 14 Ekim 2013 _16:34 <--...teşekkürler


Hiç yorum yok: